Vynikající český student získal nejvyšší lékařské ocenění v zemi, protože objevil způsob jak léčit nemocné klouby a předejít předčasné smrti způsobené otravou krve a septikemií, která vzniká následkem rozkladu kloubní a periartikulární tkáně


Zpráva zveřejněna: 26. září 2019 30 září 2019

Na podzim došlo 30 září 2019 na Evropském kongresu revmatologů k výjimečné události. Celý sál 10 minut tleskal člověku, který stál na pódiu. Byl to český student Petr Mládek. Představil jedinečný recept, který umožňuje plnou obnovu bolestivých kloubů.

Peter měl úžasný nápad a o jeho uskutečnění se zasloužily vědecké struktury v Česko. Na rozvoji receptu spolupracovali odborníci z Institutu revmatologie, Lékařské univerzity a řada dalších odborníků. Nápad se stal skutečností a přináší vynikající výsledky.

Dnes vám v našem článku ukážeme, jak tento lék dokáže zachránit miliony životů a proč budou mít česka občané možnost jej získat za 849 CZK.

Reportér: „Petr, patříte mezi 10 nejinteligentnějších studentů lékařských fakult na světě. Proč jste se rozhodl věnovat se zrovna problému bolestivých kloubů?"

Nechtěl jsem o tom mluvit na veřejnosti, ale moje motivace byla čistě osobní. Před pár lety mi zemřela matka na otravu krve způsobenou rozkladem kloubní tkáně. Vypadala v pořádku, trochu si stěžovala na bolesti kloubů, ale potom jsem si uvědomil, že nedávala najevo, co jí trápí, aby mi nepřidělávala starosti. Potom dostala, kvůli nedbalosti lékařů a nesprávné léčbě, otravu krve. A proto už není mezi námi. Moje babička na to umřela také. Začal jsem se proto věnovat problémům spojeným s onemocněním kloubů. Byl jsem v šoku, když mi došlo, že většina prášků a mastí v lékárnách obsahuje zbytečně mnoho chemikálií, které dále poškozují klouby a ničí játra. A moje matka je brala denně.

V posledních třech letech jsem se věnoval téměř výhradně tomuto tématu. Tuto novou metodu léčby kloubů, o které všichni teď mluví, jsem objevil při psaní své disertační práce. Uvědomil jsem si, že jsem vynalezl něco nového. Ani by mě ale nenapadlo, že to vzbudí takový zájem v různých strukturách.

Reporter: „Ve kterých strukturách?"

Jakmile se objevily publikace o mé léčebné metodě, okamžitě jsem začal dostávat nabídky, že bych mohla nápad prodat. Nejdřív mi nabídli 120 tisíc eur Francouzi. Poslední byla americká farmaceutická holdingová společnost, která mi za nápad chtěla nabídnout 35 milionů dolarů. Změnil jsem si telefonní číslo a nepoužívám sociální sítě, protože mě denně kontaktují lidé s obchodními nabídkami prostřednictvím všech možných komunikačních kanálů.

Reporter: „Podle mých informací jste ale recept neprodal?"

Ovšem že ne. Bude to možná znít divně, ale nevytvořil jsem to pro lidi v zahraničí. Co se stane, pokud recept prodám do zahraničí? Udělají si tam patent, zakážou výrobu všem ostatní a zvednou cenu léků. Jsem sice mladý, ale nejsem úplně blbý. Za těchto okolností by si Češi léčbu jednoduše nemohli dovolit. Jeden ze zahraničních lékařů mi řekl, že takový lék by měl stát alespoň 3 000 $. To přesahuje všechny meze. Kdo si to v Česko bude moci za tři tisíce dolarů dovolit?

Proto jsem okamžitě souhlasil, když jsem dostal nabídku, že by se stát mohl podílet na rozvoji českého národního léku. Pracoval jsem s nejlepšími odborníky z Institutu pro srdce, Lékařské univerzity a Institutu pro vědecký výzkum v oblasti revmatologie. Bylo to úžasné. Lék nyní prošel klinickými testy a lidé jej mají k dispozici.

Na straně státu řidil vývoj léku František Dvořák, český revmatolog, lékař, profesor, akademický člen společnosti AȘR, zástupce ředitele Institutu revmatologie a ředitel revmatologického oddělení Evropské lékařské akademie. Požádal jsem ho, aby nám sdělil informace týkající se nového léku a další plány.


Reportér: „Jaká je podstata nápadu studenta Petr Mládek? Opravdu má význam při celkové obnově bolestivých kloubů?"

Petrův nápad je vlastně nový pohled na léčbu kloubů a periartikulárních tkání. Jak fungovaly staré léky? Zastavily a pouze dočasně ulevily od bolesti, aniž by ovlivnily tělo na buněčné úrovni. Takže nejen, že neodstranily samotné příčiny a kluby i páteř se postupně vrátily do předchozího stavu, ale někdy dokonce stav i zhoršily s každou další dávkou léku.

Petrova nová metoda spustila proces opravy chrupavky, protože zastavila proces rozkladu a odstranila zdroj infekce. Krev má proto opět volný přístup ke kostní tkáni kloubu a jeho regenerace může začít. Nahrazuje dále nedostatek synoviální tekutiny, a tak obnovuje funkčnost kloubu a zvyšuje flexibilitu. Bylo zapotřebí úsilí velkého množství lékařů a odborníků, aby se podařilo vytvořit účinný lék podle navrženého receptu, který léčí klouby v jakémkoliv stavu a věku.

Reportér: „Jsou bolestivé klouby opravdu tak nebezpečné?"

Viděli jste statistiky úmrtí v Česko? Přes 35 000 lidí se stalo invalidy. Asi 10 000 z nich se vůbec nemůže hýbat. Zhruba 15 000 osob zemřelo na otravu krve a septikémii, která byla způsobena rozkladem kloubní a periartikulární tkáně. Nemocné klouby neznamenají jen bolest a invaliditu, ale také trvalý zdroj infekce v těle, který způsobuje otravu krve a septikémii. Klouby se rozkládají a infekce se šíří po celém těle, což má obrovský dopad na všechny orgány. Znamená to, že každý člověk s nemocnými klouby se v podstatě rozkládá zevnitř. Kdykoliv může nastat zástava srdce, prasknout cévka v mozku, rozvinout se rakovina jater či selhat ledviny. A to nemluvím o invaliditě nebo nádorech kloubů. Žádný pacient není v bezpečí.

Reportér: „A co léčba? Existuje spousta léků, které napomáhají obnově kloubů."

To je ve skutečnosti také problém, protože jich je mnoho. Všechny ale fungují na základě principu, který je popsán na začátku tohoto rozhovoru. Člověk se cítí lépe jen dočasně. Obecně tyto léky ale kloubům spíše škodí, než aby jim pomáhaly. S jejich pomocí je nemožné vyléčit klouby za 849 CZK. Peter má naprostou pravdu. Když se podíváte na složení léků v lékárnách, každý odborník vám řekne, že by měly být použity pouze v extrémních případech.

Reportér: „Váš lék ale také bude v lékárnách. A kolik bude stát mimochodem?

To víte, že jakmile se ukázalo, že jsme opravdu objevili něco účinného, na nás farmaceutické společnosti zaútočily na všech frontách. Navrhly Petr, aby jim recept prodal. Ne proto, aby lék vyrobily ve svých zemích. Naopak, aby zabránily uvedení léku na trh. Léčba kloubů je na farmaceutickém trhu zlatý důl. Jen v USA se prodávají léky z miliardy. Náš lék může dramaticky změnit situaci na trhu. Nikdo nebude utrácet každý měsíc peníze za staré léky, když si může dát jedinou kůru "Artrovex" a zapomenout na problémy s klouby.

Lékárenské řetězce jsou partnery farmaceutických společností a fungují jako tým. A samozřejmě, že závisí na prodeji léků. Proto o nás a našem novém léku nechtějí ani slyšet. Navzdory skutečnosti, že náš lék je nyní jediný, který oficiálně doporučuje české ministerstvo zdravotnictví pro léčbu a obnovu kloubů.

Reportér: „Pokud ale lék není v lékárnách, jak si jej můžeme koupit?"

Rozhodli jsme se, že pokud s námi běžné lékárny nechtějí spolupracovat, tak se bez nich obejdeme. A zorganizovali jsme přímou distribuci "Artrovex" bez komerční lékárny jako prostředníka. Probrali jsme několik možností a shodli jsme se na té nejúčinnější. Člověk, který chce "Artrovex" vyzkoušet, si podá žádost v online lékárně číslo jedna ministerstva zdravotnictví. Poté jej kontaktujeme, problém s ním zkonzultujeme a odešleme mu výrobek, aby jej otestoval. Na základě nařízení českého ministerstva zdravotnictví ze dne 03 září 2019 byla online lékárna již vytvořena a funguje. V dnešní době má téměř každý přístup k internetu. I když někdo nemá počítač, má pořád telefon s internetovým připojení. Žádost si může podat kdokoliv.

Každý člověk, který do 02 října včetně vyplní žádost, získá balíček "Artrovex" za 849 CZK. Jedná se o spojenou iniciativu Asociace kardiologů a revmatologů, aby k výrobku přitáhla pozornost obyvatel a ukázala, jak je účinný. Doufáme, že zafunguje slovní doporučení a že každá vyléčená osoba doporučí výrobek svým přátelům."

Reportér: „Kolik bude výrobek stát ostatní?"

Výrobní cena je zhruba 1700 českých korun za kus. Podařilo se nám vyjednat s představitelstvem Asociace kardiologů a revmatologů snížení ceny o 50 % pro koncového zákazníka. Lidé, kteří tyto věci rozhodují, naštěstí chápou, jak důležité je mít tento výrobek k dispozici pro všechny obyvatele země a nejen určité osoby. Zavázali jsme se, že recept neprodáme do zahraničí a výrobek nebudeme vyvážet. Je jen pro Česko.

Všichni, kteří si podají žádost před tímto datem obdrží "Artrovex" za 849 CZK.Vyzkoušejte své štěstí!
Roztočte kolo! Pokuste se získat slevu na náš výrobek nebo jej dokonce získat za 849 CZK

ROZTOČIT

Musíte pouze zadat své jméno a telefonní číslo.
Rychle! Zbývá vám jen:

10:00
Blahopřejeme!

Můžete výrobek získat za 849 CZK

Klikni sem A TY TAKÉ DOSTANEŠ "Artrovex" se slevou